V samotném centru Zlína se nachází  kulturní a vzdělávací středisko 14|15 Baťův institut. Moderní komplex vznikl přeměnou dvou budov bývalého továrního areálu Baťa (14 a 15). Budovy továrny Baťa byly označeny podle amerického stylu číslování, kdy každé číslo označuje přesnou polohu budovy v komplexu.  První číslice (tj. 1) se vztahuje na řadu budov číslovaných od východu na západ a druhá číslice (v našem případě čtyři nebo pět) je řada budov očíslovaných od jihu na sever.
14|15 Baťův Institut nabízí pro každého návštěvníka něco zajímavého. Máte rádi historii, umění, architekturu, knihy, hudbu nebo zábavu? Zde máte k dispozici všechno na jednom místě. Po celý rok se zde koná řada zajímavých výstav a akcí, jako jsou festivaly, cestovní přednášky, diskuse a koncerty. Určitě byste si neměli nechat ujít stálou expozici – Princip Baťa: Dnes fantazie, zítra skutečnost, která je ojedinělou výstavou v rámci celé Evropy.
Více informací lze najít na webových stránkách Baťova Institutu 14|15.