University of Algarve (UAlg) patří mezi nejoblíbenější destinace pro studentskou mobilitu Erasmus+. Od roku 2011 jsme realizovali více než 170 mobilit oběma směry. Na základě dlouhodobého zájmu studentů a v souladu se strategií UTB jsme se rozhodli spolupráci zintenzivnit a zaměřit se více na společné studijní programy a projekty.

Zástupci UTB jednali zejména o možnostech double degree programů na doktorské úrovni v oblasti IT. Jednání se zúčastnili zástupci UAlg – prorektor João Rodrigues, Dr. Marleni Azevedo z Mezinárodního oddělení a docenti z Fakulty aplikovaných věd a technologií.

UTB byla pro UAlg partnerem již v rámci žádosti evropských univerzit – konsorcium Sustainable Horizon a je přidruženým členem v běžícím projektu Erasmus Mundus, který se zaměřuje na oblast chemických inovací a regulací, a jehož koordinaci zajišťuje právě UAlg.