Kamarádky Vendula a Kristýna spolu společně vyrazily do Belgie, i přes probíhající pandemii. Jak se jim tam daří a co na ně po příjezdu čekalo? Jak to v Belgii teď vypadá? Na všechno nám Vendula s Kristýnou odpověděly a vy si jejich odpověď můžete přečíst níže v článku.

Erasmus v období pandemie? Ano, zní to šíleně ale i přesto jsme do toho bez váhání šly. Pro náš studijní pobyt jsme si vybraly Belgii. Jedním z důvodů byla možnost poznat zemi s dvěma kulturami, neboť Belgie se skládá ze dvou velkých společenství, nizozemsky mluvících Vlámů a francouzsky mluvících Valonů.  Dalším důvodem bylo také ochutnat belgické pivo, jelikož se zde vyrábí více než 700 značek piv.

První dny po příjezdu pro nás nebyly jednoduché, jelikož nás čekala 10denní karanténa a testování. Vše nakonec dobře dopadlo a my jsme si mohly začít užívat Erasmu na plno. Během našich prvních dvou měsíců jsme stihly prozkoumat naše univerzitní město Lutych, navštívit Brusel, Lovaň, Bruggy i pláž v Ostende.

Několik společenských akcí, které byly kvůli pandemii omezené, organizuje skupina ESN. Jedná se o příležitost, jak se poznat i s dalšími Erasmus studenty z celého světa. My jsme měly tu možnost seznámit se s lidmi z Mexika, Itálie, Švédska ale také z Peru a z Indie. Už teď můžeme říct, že s některými zůstaneme přáteli i po návratu domů.

Univerzita se nachází přímo v centru. Pro nás to znamená asi 15 minut veřejnou dopravou. Škola je srovnatelná s tou naší, jen s velkým rozdílem v průběhu předmětů. Na některých hodinách je nás méně, někde více, a většinou probíhají ve formě přednášek. Výuka předmětů probíhá prozatím online, avšak na několik týdnů byla vystřídaná za prezenční.

Kdo váhá, jestli jet a kam, tak je to vlastně úplně jedno, Erasmus je skvělá příležitost, a proto by ji měl každý využít.

 

Sharing is caring!

Skip to content