Tereza je studentkou 2. ročníku obor učitelství pro 1. stupeň základních škol a nedávno se vydala prostřednictvím Czech School Without Borders na praktickou stáž do Paříže. My jsme samozřejmě Terku nezapomněli vyzpovídat a co nám o tom řekla najdete níže v článku!

 Proč zrovna Paříž, co tě k tomu přimělo?

Když jsem byla v Paříži před pěti lety s pěveckým sborem, moc jsem si to tady oblíbila a představovala jsem si, jaké by to bylo zůstat tady na delší dobu. Když jsem se dozvěděla o této nabídce, neváhala jsem a začala jsem se o ni ucházet. Odjet sem bylo rozhodně to nejlepší rozhodnutí!

Setkáváš se s jazykovou bariérou?

Až na pár základních slovíček neumím vůbec nic francouzsky, takže s jazykovou bariérou se setkávám dost často, protože anglicky tady se mnou mluví jen málokdo.

Cítíš se tam bezpečně na vlastní pěst?

Ano, měla jsem velké štěstí, že jsem sehnala ubytování, které je v bezpečné a v moc hezké části Paříže.

Jak probíhá tvůj klasický den?

Chvíli mi trvalo zvyknout si na to, že Francouzi nejsou ranní ptáčata a pracovat začínají až kolem desáté hodiny a končí hodně pozdě večer. Většinou tedy v deset hodin jdu do školy a věnuji se povinnostem stáže. Kolektiv zaměstnanců ve škole je velmi přátelský, takže si během práce stihneme i popovídat, dát kafíčko, oběd a probrat různá témata. Připravuji materiály a programy pro děti, dělám administrativu, jednou týdně vedu školku a jednou týdně školu, kde mám přiřazenou třídu druháků a třeťáků. Končíme kolem páté až šesté hodiny, takže často když je hezky si jdeme se stážisty po práci sednout do parku nebo k Seině, kde si odpočineme. Pak přijdu domů a věnuji se plnění úkolů na UTB. Ve volných dnech a o víkendu čas trávím celý den venku. Chodíme se stážisty po Paříži a zkoumáme krásná místa a památky.

Jak bys celkově stáž zatím zhodnotila?

Bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat! Jsem tady naprosto spokojená a každý den získávám spoustu zkušeností a zážitků.

Co je na stáži opravdu nejtěžší a co je naopak nejlepší?

Nejtěžší je pro mě vymýšlet aktivity tak, aby nebyly příliš těžké pro bilingvní děti a nejlepší celý kolektiv, se kterým tady pracuji.

Myslíš, že bys bys do toho šla znovu?

Rozhodně ano!

Jak bys motivovala ostatní studenty ke stážím?

Využijte této možnosti a vyjeďte! Čeká na vás tolik zážitků a zkušeností, že by byla velká škoda o to vše přijít, když je tady ta možnost! Získáte nejen praxi v pracovním prostředí, ale poznáte i jinou kulturu, což vás naučí úplně jinak přemýšlet.

Recenze ze studijních pobytů stáží najdeš na webu https://xchange.utb.cz

 

 

Sharing is caring!

Skip to content